J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Apklausa
Apklausa
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Paskelbti gražiausi įmonių bei įstaigų pavadinimai, pasveikinti mokytojai, surengę gražiausių renginių per Lietuvių kalbos dienas
Paskelbti gražiausi įmonių bei įstaigų pavadinimai, pasveikinti mokytojai, surengę gražiausių...

Gegužės 7 dieną 13 val. nuotoliniu būdu vyko Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai skirtas renginys.  Jo metu buvo apdovanotos Kėdainių rajono savivaldybės mokytojos, surengusios daug ir gražių renginių.  Už gražius ir prasmingus Lietuvių kalbos dienoms skirtus renginius, už atsidavusį ir nuoširdų jaunosios kartos filologinį rengimą  mero padėkos ir dovanos buvo įteiktos šioms mokytojoms:  Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai ekspertei Dianai Šilkaitienei, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Astai Krapikienei, Miegėnų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Kristinai Koreivienei, Dotnuvos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Irmai Giedraitienei.

Renginio metu buvo paskelbti Kėdainių įmonių bei įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso laureatai. Jiems buvo įteikti diplomai ir atminimo dovanėlės.

Šiemet iš daugiau nei 120 uždarųjų akcinių bendrovių, mažųjų bendrijų, individualių įmonių, viešųjų įstaigų, registruotų 2020 metais, 10 gražiausių  pavadinimų konkursui atrinko mero potvarkiu paskirta komisija.  10 pavadinimų buvo pateikta balsuoti kėdainiečiams savivaldybės svetainėje. Komisija išrinko tris gražiausius, o kėdainiečiai, balsuodami svetainėje, išrinko vieną gražiausią.

Komisija kaip gražiausius išrinko šiuos tris pavadinimus:

  1. MB  „Puodynė“ (vadovė Eglė Skirkė),
  2. UAB „Kepynė“ (vadovė Kalerija Polianskaja),
  3. MB  „Pelėdos medis“ (Jovita Rozenbergienė).

Gyventojai balsuodami savivaldybės svetainėje išrinko kaip gražiausią šį pavadinimą  − MB „Gyvenimo pokalbiai“ (vadovė Agnė Tukanaitė).

Diplomai ir dovanėlės  įteiktos ir dar šešių įmonių bei įstaigų atstovams. Šie pavadinimai išrinkti kaip gražūs pavadinimai.   

1. MB „Gydanti lėkštė“ (vadovė Ingrida Kuprevičiūtė),

2.UAB „Gyvybės grandinė“ (vadovas Girmandas Praleika),

3.MB „Dalykų ministerija“ (vadovas Austumas Maliauskas),

4.MB „Baltijos vilkas“ (Jurgita Jakaitytė),

5.VšĮ „Niekados šalis“ (vadovas Karolis Kalvaitis),

6. UAB „Saldus gyvenimas“ (Olga Gozmanienė).

Toks konkursas Kėdainiuose yra organizuojamas trečią kartą, o respublikiniu mastu Valstybinė kalbos inspekcija tokį konkursą šiais metais surengė jau 13-ą kartą. Konkurso tikslas ‒ skatinti įmones bei įstaigas rinktis taisyklingus, gražius lietuviškus pavadinimus.

Renginyje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, taip pat Valstybinės kalbos inspekcijos  viršininko pavaduotojas  Donatas Smalinskas..

Kėdainių įmonių bei įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso nugalėtojų apdovanojimas - YouTube