J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Projektų viešinimas
Projektų viešinimas
Registracija į vaikų vasaros stovyklas
Registracija į vaikų vasaros stovyklas
Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia ir komanda lankėsi Kėdainiuose
Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia ir komanda lankėsi Kėdainiuose

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia tradiciją rengti išvažiuojamąsias darbo dienas regionuose ir sausio 31 dieną, antradienį, su komanda dirbo Kėdainių regione.

Šalies vadovas pirmiausia apžiūrėjo tos pačios dienos rytą Kėdainiuose įgriuvusį tiltą. Pasak Prezidento, šis incidentas liudija apie prastą daugelio Lietuvos tiltų būklę ir dar kartą primena Lietuvos automobilių kelių direkcijai apie būtinybę laiku vykdyti sutartinius įsipareigojimus.

Susitikime su Kėdainių rajono savivaldybės vadovais Prezidentas taip pat aptarė finansinio savarankiškumo, ekonominius, socialinius ir kitus savivaldai aktualius klausimus. Vėliau šalies vadovas dalyvavo diskusijoje su žemės ūkio sektoriaus, maisto pramonės bei smulkiojo ir vidutinio verslo atstovais.

„Žemės ūkio sektorius Lietuvai ypač svarbus. Ne tik dėl apsirūpinimo maistu, bet ir dėl kaimo gyvybingumo, regionų stiprėjimo. Lygiai kaip ir smulkusis bei vidutinis verslas, kuris yra viena iš mūsų šalies ekonomikos varomųjų jėgų. Šis verslas sudaro daugiau nei 99 proc. Lietuvos įmonių, sukuria du trečdalius Lietuvos BVP, jame dirba beveik trys ketvirtadaliai visų darbuotojų. Smulkiojo ir vidutinio verslo augimas kuria reikšmingą pridėtinę vertę visai valstybei“, – pabrėžė Prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, didelį nerimą kelia spartus ūkių, ypač smulkių ir vidutinių, mažėjimas. 2016–2020 metais šis skaičius siekė net 44 procentus. Šis procesas taip pat lemia ir konkurencijos mažėjimą, o tai galiausiai atsiliepia ir maisto kainoms.

„Atsakingos institucijos, glaudžiai bendradarbiaudamos su ūkininkais, privalo ieškoti ir rasti veiksmingų priemonių, kurios prisidėtų prie smulkiojo ir vidutinio verslo stiprinimo, konkurencijos didinimo, trumpųjų maisto grandinių, kooperacijos skatinimo“, – sakė Prezidentas.

Kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene šalies vadovas Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje dalyvavo iniciatyvos „Lietuvos galia“, buriančios piliečius, bendruomenes, atsakingą verslą, visuomeninius judėjimus ir nevyriausybines organizacijas, renginyje.

Pirmoji ponia su patarėjais lankėsi VšĮ „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“, Kalbų mokykloje.

Patarėjų komandos lankė sveikatos, socialines, sveikatos įstaigas, bendravo su atsakingais specialistais, darbuotojais.

Išvyka baigėsi Akademijos kultūros centre, kur Prezidentas, pirmoji ponia ir komanda susitiko su Kėdainių krašto bendruomene.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus