J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos

Sieks teisingesnio apmokėjimo už nedarbingumą medikams, užsikrėtusiems COVID-19

Lietuvos savivaldybių asociacija kartu su Lietuvos gydytojų sąjunga kreipsis  į LR Vyriausybę, Sveikatos apsaugos ir darbo bei Sveikatos ministerijas dėl to, kad medikams skubiai būtų sumažinta biurokratinė našta, kuri šiuo metu labai apsunkina sveikatos priežiūros įstaigose dirbančiųjų medikų galimybę gauti didesnę ligos išmoką. Iniciatyva dėl pataisų medikams aktualiam klausimui gimė Kėdainių rajono savivaldybėje.   

„Mūsų kreipimosi tikslas ir pagrindinis prašymas yra atsižvelgus į pandeminę situaciją ir ligos aplinkybes mažinti šią biurokratinę naštą ir trumpinti bei lengvinti procesą, kad medikai, nelemtai užsikrėtę  virusu,  gautų bent jau adekvačias išmokas nedarbingumo metu. Medikai kasdien rizikuoja, atrodytų, paprasčiausiuose dalykuose, nes nė vienas gydytojas ir slaugytoja negali išlaikyti to reikalingo 2 metrų atstumo ir 15 minučių kontakto, nes jie tiesiog negalėtų tinkamai gydyti ir slaugyti savo sunkiai ir labai sunkiai sergančių pacientų, o to mes norime mažiausiai,“ − sako rajono mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis.

Šiandien (2021-01-22) vykusiame išplėstiniame Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos posėdyje  pritarta Kėdainių rajono mero pavaduotojo Pauliaus Aukštikalnio inicijuotam ir kartu su Lietuvos gydytojų sąjunga parengtam siūlymui, kaip spręsti susidariusią problemą dėl medikų nedarbingumo išmokų.  Tokio pasiūlymo Lietuvos savivaldybių asociacijai atsiradimą paskatino pirmieji slaugytojų ir medikų skundai rajono vadovams dėl to, kad jų netenkina gaunamas apmokėjimas už nedarbingumo laiką ir patiriama skriauda, kai dirbant sunkiame skyriuje užsikrėtę medikai nukenčia dėl gautos mažos nedarbingumo išmokos.

Lietuvos savivaldybių asociacija be klausimų pritarė siūlymui ir kreipsis į LR Vyriausybę  bei atsakingas ministerijas, kad Valstybinio socialinio draudimo skyriai nereikalautų iš ligoninių perteklinių dokumentų, o užsikrėtimo faktas būtų įrodomas lengviau.

Šiuo metu, jeigu slaugytojas ar  gydytojas suserga koronavirusu, už jo nedarbingumo pažymėjimą  yra mokama tik 62 procentai atlyginimo. O jei jis pretenduoja į didesnę 77,57 procentų išmoką už savo nedarbingumo laiką, tenka pildyti labai daug dokumentų ir pereiti trikdžių. Be dokumentų, pavyzdžiui, netgi reikalaujama nurodyti, nuo kurio konkrečiai paciento užsikrėsta.

Paulius Aukštikalnis posėdyje komentuodamas šį pasiūlymą teigė, kad COVID-19 skyriai yra įkurti terapiniuose korpusuose ir tai toli gražu nėra infekcinės ligoninės, kurios būna ypatingai įrengtos, kad visiškai užtikrintų medikų saugumą. Todėl COVID-19 skyriuose, net ir dirbant su visomis apsaugos priemonėmis, yra didelė rizika užsikrėsti koronaviruso infekcija nuo pacientų.  

Lietuvos gydytojų sąjungos Kėdainių filialo vadovė, Kėdainių COVID-19 skyriaus vedėja Raimonda Augienė siūlo nedelsiant koreguoti perteklinius reikalavimus  akivaizdžiai neišvengiamame kontakte  su COVID-19 sergančiaisiais dirbantiems asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Iškėlus klausimą dėl apmokėjimo analizuoti situaciją ir sistemiškai spręsti klausimą dėl įstatymo pakeitimų turėtų LR Sveikatos apsaugos ir darbo ministerija.