J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Projektų viešinimas
Projektų viešinimas
Registracija į vaikų vasaros stovyklas
Registracija į vaikų vasaros stovyklas
Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, konkursas!

Birželio 17 d. prasideda balsavimas, kurio metu Jūs nuspręsite, kokias gyventojų idėjas verta įgyvendinti.
11 projektinių idėjų ir net mėnuo laiko apsispręsti, kam Jūs atiduosite savo balsą!

Tad jei Jums jau 16 metų, esate Kėdainių rajono gyventojas, galite balsuoti net už tris projektus, kurie, Jūsų manymu, yra originaliausi, įdomiausi ir labiausiai reikalingi mūsų rajono bendruomenei. Savo balsą galite atiduoti už vieną projektą, įgyvendinamą Kėdainių miesto seniūnijos teritorijoje, vieną balsą – už kaimiškojoje seniūnijoje įgyvendinamą projektą, ir vieną balsą – už didelės apimties projektą (iki 100 tūkst. Eur) visoje Kėdainių rajono savivaldybėje.

Balsavimas vykdomas dviem būdais – elektroniniu ir popieriniu.
  1. Balsavimas internetu, patvirtinus savo tapatybę elektroniniuose valdžios vartuose, vyksta Savivaldybės internetiniame puslapyje https://www.kedainiai.lt/balsavimas-idejos/1709
  2. Gyventojai, neturintys galimybės balsuoti naudojantis elektroninėmis ryšio priemonėmis, kviečiami atvykti į vietos seniūniją, kur seniūnijos darbuotojos atspausdins balsavimo biuletenį ir išreikšite savo nuomonę arba atsispausdinę balsavimo biuletenį, jį užpildę ir įdėję į voką pristatykite į vietos seniūniją.
  3. Balsavimo biuletenį galite atsisiųsti čia 

Ką reikia prisiminti balsuojant? Yra kelios taisyklės, kurių kviečiame laikytis:
- už projektų idėjas balsuoti gali gyvenamąją vietą Kėdainių rajono savivaldybėje deklaravę ar įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Kėdainių rajono savivaldybėje ne jaunesni nei 16 metų gyventojai;
- vienas gyventojas gali balsuoti tik už tris projektus ir tik vieną kartą;
- elektroniniu būdu balsavus kelis kartus, galioja paskutinis balsavimas;
- tam pačiam gyventojui balsavus elektroniniu būdu ir užpildžius popierinį balsavimo biuletenį, galioja elektroniniu būdu gautas balsas;
- tam pačiam gyventojui užpildžius kelis popierinius balsavimo biuletenius, nė vienas balsas neįskaitomas;
- balsavimas prasideda birželio 17-ąją ir baigiasi liepos 17-ąją.

Jūsų vertinimui pateikiami 3 mažos apimties projektai, kuriuos numatyta įgyvendinti Kėdainių miesto seniūnijos teritorijoje, 5 mažos apimties projektai, kuriuos siūloma įgyvendinti Kėdainių rajono seniūnijose (išskyrus Kėdainių miesto seniūniją), ir 3 didelės apimties projektai, kuriuos siūloma įgyvendinti Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje.

Kiekvienoje projektų kategorijoje laimi vienas, daugiausiai gyventojų balsų surinkęs projektas, bet ne mažiau kaip: Kėdainių miesto seniūnijoje įgyvendinamas mažos apimties projektas, surinkęs 300 (tris šimtus) gyventojų balsų, Kėdainių rajono seniūnijoje (išskyrus Kėdainių miesto seniūniją) įgyvendinamas mažos apimties projektas, surinkęs 200 (du šimtus) gyventojų balsų, Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje įgyvendinamas didelės apimties projektas, surinkęs 1 500 (vieną tūkstantį penkis šimtus) gyventojų balsų.

Daugiausiai gyventojų palaikymo sulaukusius projektus Kėdainių rajono savivaldybė planuoja įgyvendinti per 2025-2026 metus.

Kur galima rasti balsavimą internetu:

 

SUSIPAŽINKITE SU GYVENTOJŲ IDĖJOMIS, UŽ KURIAS GALITE ATIDUOTI SAVO BALSĄ!

I KATEGORIJA: Kėdainių miesto seniūnijoje įgyvendinamas mažos apimties projektas, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 20 tūkst. Eurų
 
1. Laisvalaikio zona, DB1-1
Projekto įgyvendinimo vieta: SB „Užuovėja“ už Žaltvykslių g., šalia viešojo transporto sustojimo aikštelės, netoli Babėnų karjero Kėdainiuose.
Projekto tikslas: Naikinti apleistus valstybinės žemės plotus, gražinti teritorijas. Gerinti įvairaus amžiaus žmonių grupių fizinę būklę.
Nauda gyventojams: Įvairaus amžiaus grupių susibūrimo vieta. Vieta paauglių ir vaikų laisvalaikiui praleisti
Projekto vertė: 19 978,69 Eur.
 
2. Sveikatos ir draugystės erdvė, DB1-10
Projekto įgyvendinimo vieta: Kėdainių miesto Liepų alėjos gatvės kvartalas.
Projekto tikslas: Sukurti integruotą ir saugią pramogų bei fizinės veiklos erdvę, apimančią tiek vaikų žaidimo aikštelės atnaujinimą, tiek apleisto ploto sutvarkymą.
Nauda gyventojams: Skatinama vaikų, vietos bendruomenės fizinė veikla, kūrybiškumas ir socialinis sąveikavimas, didinamas bendruomenės susitelkimas.
Projekto vertė: 19 945,00 Eur.
 
3. Šviečiančios sūpynės Kėdainių miesto parke, DB1-12
Projekto įgyvendinimo vieta: Kėdainių miesto parkas
Projekto tikslas: Sukurti unikalią šviesos, judesio ir gamtos harmoniją Kėdainių miesto parke, pritraukti į parką daugiau miesto gyventojų ir svečių.
Nauda gyventojams: Į Kėdainių miesto parką bus pritraukiama skirtingų amžiaus grupių tiek miesto, rajono gyventojų, tiek turistų.
Projekto vertė: 16 335,00 Eur.
 

II KATEGORIJA. Mažos apimties projektai, įgyvendinami Kėdainių rajono savivaldybės seniūnijose (išskyrus Kėdainių miesto seniūniją)

1. Edukacijų ir renginių erdvė Dotnuvos parke, DB1-2
Projekto įgyvendinimo vieta: Dotnuvos miestelio parko teritorija, Sodų g. 2B, Dotnuvos mstl., Kėdainių r., sav.
Projekto tikslas: padidinti kultūros renginių prieinamumą gyventojams, stiprinti patrauklios miestelio erdvės viešąją infrastruktūrą ir užtikrinti turiningą gyventojų užimtumą rajone.
Nauda gyventojams: Pagal poreikį kupolu galėtų naudotis visos Kėdainių kultūros ir švietimo įstaigos, jaunimo ir kitos nevyriausybinės organizacijos. Galėtų vykti renginiai ir edukacinės veiklos.
Projekto vertė: 20 000,00 Eur.
 
2. Šeimos laisvalaikio aikštelė, DB1-3
Projekto įgyvendinimo vieta: Vilainių kaimas. Įgyvendinimo koordinatės 55,301132,24.006878.
Projekto tikslas: Padidinti visos šeimos užimtumą gryname ore. Projekto pagrindinė mintis – kol vaikai užimti, būtų užimti ir tėvai.
Nauda gyventojams: Aikštele galės naudotis visi gyventojai: šeimos turinčios vaikų, paaugliai ar vyresnio amžiaus žmonės. Bus įgyvendintas gyventojų poreikis aktyviai leisti laiką kartu su šeima.
Projekto vertė: 19 088,00 Eur.
 
3. Pelėdnagių paplūdimys, DB1-4
Projekto įgyvendinimo vieta: Ašarėnos maudymvietė, Pelėdnagių sen., Kėdainių r. sav.
Projekto tikslas: Atnaujinti maudymosi vietovę, kuri prieinama viešai, su nauju tilteliu, tvarkingu, švariu paplūdimiu bei paplūdimio tinklinio aikštele.
Nauda gyventojams: Maudymosi vietove galima bus naudotis tiek mažiems, tiek dideliems lankytojams, šeimoms, žmonėms, turintiems spec. poreikių, senjorams.
Projekto vertė: 19 823,73 Eur.
 
4. VISI KARTU – vaikų kūdikių ir vaikų, turinčių negalią, lauko žaidimų aikštelė Labūnavoje, DB1-5
Projekto įgyvendinimo vieta: Barupės g. 2B, Labūnavos k., Pelėdnagių sen., Kėdainių r. sav.
Projekto tikslas: Kūdikių ir vaikų žaidimų aikštelės įkūrimas Labūnavos gyvenvietėje, siekiant skatinti sveiką gyvenseną ir aktyvų laisvalaikį.
Nauda gyventojams: Sukurta nauja moderni, saugi, šiuolaikiška ir vieša vaikų žaidimų aikštelė. Labūnavos gyvenvietės prieigos ir parkas taps patrauklesni ir draugiškesni šeimoms.
Projekto vertė: 19 816,00 Eur.
 
5. Vaikų žaidimų aikštelė Akademijoje, DB1-7
Projekto įgyvendinimo vieta: Parko g. 8,10, 12 ir Ruokio g. 4, 7, 9, 11 daugiabučių namų kvartalas, Akademijos mstl., Kėdainių r. sav.
Projekto tikslas: Įrengti lauko vaikų žaidimų aikštelę. Skatinti vaikų užimtumą, fizinį aktyvumą ir laisvalaikį gryname ore bei gerinti socialinius įgūdžius.
Nauda gyventojams: Šeimų artimesnis bendravimas, vaikų socializacija, bendruomeniškumo, dalinimosi įgūdžių lavinimas, judėjimo ir fizinio aktyvumo didinimas, susikaupusių emocijų paleidimas.
Projekto vertė: 19 254,00 Eur.

III KATEGORIJA. Didelės apimties projektai, įgyvendinami Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje

1. Fontanas Labūnavos tvenkinyje, DB1-6
Projekto įgyvendinimo vieta: Labūnavos gyvenvietės tvenkinyje (nuo vasaros estrados link stadiono pusės).
Projekto tikslas: Labūnavos poilsio zonos patrauklumo didinimas, įrengiant fontaną Labūnavos tvenkinyje, taip praturtinama, įveiklinama ir paįvairinama erdvė, gerinama gyventojų gyvenimo kokybė, taip pat pritraukiami rajono gyventojai ir atvykstantys svečiai.
Nauda gyventojams: Bus praturtintas Labūnavos kraštovaizdis. Teritorija taps patrauklesnė vieta poilsiui, pramogoms ir susitikimams su šeima ir draugais.
Projekto vertė: 100 000,00 Eur.
 
2. Šėtos gimnazijos sporto ir žaidimų aikštelės dangos atnaujinimas, DB1-8
Projekto įgyvendinimo vieta: Kėdainių g. 1 , Šėtos mstl., Kėdainių r.
Projekto tikslas: Atnaujinti dangą, kad aikštelė galėtų būti naudojama mokinių ir Šėtos gyventojų sveikatinimo tikslais.
Nauda gyventojams: Atnaujintoje sporto aikštelėje sportuos gimnazijos mokiniai, po pamokų ir savaitgaliais joje sveikatinsis Šėtos miestelio gyventojai, vyks komandų varžybos, sporto entuziastų susitikimai.
Projekto vertė: 43 514,13 Eur.
 
3. Kėdainių rajono gyventojo mobili aplikacija, DB1-11
Projekto įgyvendinimo vieta: Kėdainių rajono savivaldybės teritorija
Projekto tikslas: Patogiu ir šiuolaikišku būdu transliuoti aktualiausią Kėdainių rajone vykstančią informaciją, suteikti įvairias nuolaidas ar kitas pridėtines vertes ir galimybę aktyviai reikšti nuomonę bei dalyvauti savivaldybės valdyme visiems Kėdainių rajono gyventojams.
Nauda gyventojams: Gyventojai bus itin greitai informuojami apie įvairiausias naujienas, renginius, svarbius eismo ar kitus pakeitimus visoje rajono teritorijoje, taip pat turės galimybę išreikšti savo nuomonę, pastebėjimą. Miesto / rajono svečiai, turistai patogiai ras visą reikiamą informaciją.
Projekto vertė: 98 857,00 Eur.

 


O kokia Tavo idėja Kėdainiams? Skelbiamas gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai...

Kėdaniečiai, laukiame Jūsų idėjų ir pasiūlymų!

Teikite savo idėjas, planus, vizijas, gražius sumanymus! Už atrinktą idėją balsuos gyventojai. Ji bus visiškai realizuota už savivaldybės biudžeto lėšas.

KAS GALI SIŪLYTI IDĖJAS? –  kiekvienas ne jaunesnis kaip 16 metų Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravęs ar įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą asmuo.

2024 m. idėjų pasiūlymus galima teikti į šias projektų KATEGORIJAS:
1. Kėdainių miesto seniūnijoje įgyvendinamas mažos apimties projektas, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 20 tūkst. eurų
2. Kėdainių rajono seniūnijoje įgyvendinamo mažos apimties projektas, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 20 tūkst. eurų.
3. Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje įgyvendinamo didelės apimties projekto, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 100 tūkst. eurų.

Galima teikti ne vieną idėjos pasiūlymą.

REIKALAVIMAI:
1) projektas turi būti įgyvendinamas Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje, valstybės ar savivaldybės nuosavybės, panaudos ar patikėjimo teise valdomoje žemėje, kuri skirta bendram, viešam naudojimui;
2) tai turi būti nekomercinis viešosios infrastruktūros (išskyrus gatvių / kelių apšvietimo įrengimą, rekonstrukciją ir remontą, gatvių / kelių, šaligatvių, pėsčiųjų, dviračių takų įrengimą, rekonstrukciją ir remontą) gyvenamosios aplinkos gerinimo projektas;
3) projekto sprendiniai neturi prieštarauti toje teritorijoje galiojantiems teritorijų planavimo dokumentams, jau patvirtintų kitų Savivaldybės projektų sprendiniams, netrukdyti esamiems inžineriniams tinklams ir komunikacijų sistemoms eksploatuoti;
4) projekto veiklomis sukurti rezultatai turi atitikti Lietuvos Respublikos architektūros įstatyme numatytus reikalavimus architektūros kokybei.

KOKIŲ REIKIA DOKUMENTŲ?
1. Projekto idėjos pasiūlymo forma.
2. Ne mažiau kaip 20 gyventojų raštiškų pritarimų, patvirtintų seniūno Pritarimo projekto idėjai forma.
3. Projekto vizualizacijos, fotografijos, kurios bus skelbiamos viešojoje erdvėje, pristatant projektinę idėją balsavimui.

Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašas.  

Pateikite dokumentus iki 2024 m. gegužės 3 d. 12 val.  
1) Pristatykite užklijuotame voke, ant kurio nurodykite „Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų konkursui“ į Kėdainių rajono savivaldybės administraciją J. Basanavičiaus g. 36, Kėdainiai. 101 kabinetas (I aukštas).
2) siųskite paštu arba per pašto kurjerį Kėdainių rajono savivaldybės administracijai, J. Basanavičiaus g. 36, LT-57288 Kėdainiai, užklijuotame voke, ant kurio nurodykite „Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų konkursui“.
3) užpildytą projekto idėjos pasiūlymo paraišką ir pridedamus dokumentus viename pdf faile siųskite elektroniniu paštu gavimas@kedainiai.lt. Laiško tema: „Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų konkursui“.
Projekto idėjos pasiūlymas laikomas pateiktas laiku, jei ant voko nurodyta pašto antspaudo data, pasiūlymo įteikimo pašto kurjeriui data ar elektroninio laiško siuntimo data yra ne vėlesnė nei kvietime nurodyta paskutinė projektų idėjų pasiūlymų pateikimo diena.

DĖL IDĖJŲ KONSULTUOKITĖS!  
Apie konkursą ir dėl paraiškos pildymo – Justina Koriznaitė, +370 347 69589, el. p. justina.koriznaite@kedainiai.lt
Teritorijų, architektūrinių sprendinių klausimais – Saulius Zakas, +370 347 69 597, el. p. saulius.zakas@kedainiai.lt  ir Vaidas Špečkauskas, +370 347 20 508, el. p. vaidas.speckauskas@kedainiai.lt
Statybos, išlaidų pagrįstumo klausimais – Algimantas Gedgaudas, +370 347 69521, el. p. algimantas.gedgaudas@kedainiai.lt.
Pasitikrinti, ar panaši kaip Jūsų idėja nėra numatyta įgyvendinti,  – Kristina Kemešienė, +370 620 52054, el. p. kristina.kemesiene@kedainiai.lt