J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Projektų viešinimas
Projektų viešinimas
Gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimai ir Referendumas
Gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimai ir Referendumas
Ar tinklalapis ar svetainė?

Svetainė, tinklalapis, tinklavietė, žiniatinklis, saitynas, portalas, interneto vartai – kol kas sunkoka atskirti šiuos terminus be angliškų žodžių .
Dažnai nežinoma, kad tinklalapis ir svetainė yra skirtingi kompiuterijos terminai.
Tinklalapis (angl. web page, page) yra hipertekstu (hipertekstas – tekstas, kurio atskiros dalys siejamos saitais) parašytas saityno (WWW) dokumentas. Kai iš konteksto aišku, kad tai yra saityno dokumentas, tinklalapis dar vadinamas puslapiu.
Vebas (angl. web, WWW, World Wide Web) – nevartotina svetimybė, geras terminas – saitynas. Kaip sinonimas vartotinas ir žodis žiniatinklis.
Svetainė (angl. web site, site) – rinkinys tinklalapių, kuriuos sieja bendra tematika, priklausomybė vienai įstaigai ar kitokie bendri dalykai. Svetainės adresu laikomas jos pradžios tinklalapio, arba pradinio puslapio, arba vadinamojo home page, adresas.
Teikiamas ir terminas tinklavietė (angl. net location, web location). Tai yra vieta tinkle, kurioje laikomi interneto ištekliai. Pavyzdžiui, tinklavietėje gali būti laikoma svetainė, duomenų saugykla.
Kalbant apie svetainę, vartotinas terminas svetainės meniu, o ne svetainės parinkčių juosta.
Parinktis (angl. option, preference, pref) – programos parametras, kurio reikšmę galima parinkti iš galimų reikšmių sąrašo. Pavyzdžiui, puslapio parinktys (angl. page setup) – spausdinsimo puslapio apipavidalinimą nustatantys duomenys: paraščių dydis, ar bus spausdinamos numatytosios puslapio antraštės (puslapio nr., data ir kt.) ir pan.   Terminas parinkčių juosta (angl. option bar) vartojamas, kai parinktys – programos parametrai – išdėstytos eilėje (juostoje), paprastai horizontalioje.
Portalas (angl. portal) – sudėtinga tinklavietė, turinti daug saitų,  dar vadinama ir interneto vartais. Portale paprastai publikuojamos naujienos, įvairi informacinė medžiaga (orų prognozės, kelionių informacija, biržų naujienos ir kt.). Iš paslaugų minėtinos elektroninio pašto tarnyba, pokalbių kanalai, prekyba internete. Būna daug nuorodų į kitas svetaines, gali būti ir paieškos sistema. Portalų pavyzdžiai: http://www.delfi.lt/, http://www.lrt.lt/, http://europa.eu.int/youth.
Gražus vartotinas kompiuterijos terminas vikis (angl. wiki). Tai hipertekstinė aplinka (dažniausiai – saityno svetainė), kurios turinį (informaciją) gali pildyti ir taisyti jos lankytojai.
Sėkmingo naršymo terminijoje ir internete! Visi atvejai: naršyti internetą, internete, po internetą – taisyklingi.
Parengė Rūta Švedienė, Kėdainių rajono savivaldybės vyr. specialistė (kalbos tvarkytoja)