J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Projektų viešinimas
Projektų viešinimas
Gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimai ir Referendumas
Gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimai ir Referendumas
Kas yra „slenkantis tekstas“, „bėgančioji eilutė“, „kaičioji reklama“?

LR terminų banke rašoma, kad bėgančioji eilutė yra animuotojo teksto rūšis, kai cikliškai keičiant vieną rašmenį kitu, tam tikroje dokumento (lango) srityje sukuriama judančios teksto eilutės iliuzija. Naudojama tinklalapiuose, kituose tekstiniuose dokumentuose, taip pat kitose srityse, pvz., televizijoje, reklamų stenduose, kai norima mažame plote pateikti daugiau informacijos.

Slenkantis tekstas – kai sukuriama judančios teksto juostos iliuzija. Tekstas gali slinkti gulsčiai (iš kairės į dešinę arba iš dešinės į kairę) arba stačiai (iš viršaus į apačią arba iš apačios į viršų). Slenkantis tekstas dažnai įdedamas į dinaminius tinklalapius, pateiktis.

Apsilankę Terminų bake (http://terminai.vlkk.lt:10001/pls/tb/tb.search), rasite ne tik panašių terminų (blyksintis tekstas, sklandusis virsmas ir kt.) apibrėžtis, bet ir pamatysite, kaip tai atrodo, nes kai kurios sąvokos yra parodytos ir grafiniu formatu.

 

Kartais klausiama, koks yra angliško kompiuterijos termino „banner“ lietuviškas atitikmuo. V. Dagienės, G. Grigo, T. Jevsikovos „Enciklopediniame kompiuterijos žodyne“ (Vilnius, 2008) teikiamas terminas reklamjuostė (angl. banner). Tai tinklalapio elementas, dažniausiai paveikslas, naudojamas reklamai. Kiti anksčiau siūlyti atitikmenys: reklaminė juosta, kaičioji reklama, kaspinas.

 

 

Parengė Rūta Švedienė, Kėdainių rajono savivaldybės kalbos tvarkytoja