2012 m. Kėdainių krašto garbės piliečio vardas suteiktas tapytojui, pedagogui, kritikui ALOYZUI STASIULEVIČIUI.
Aloyzas Stasiulevičius gimė 1931 m. birželio 2 d. Ariogaloje, tuometinėje Kėdainių apskrityje. 1940 metais su tėvais persikėlė gyventi į Kėdainius, kur baigė Kėdainių berniukų gimnaziją. 1950–1956 m. studijavo tapybą Vilniaus dailės institute, 1956-1957 m. dėstė piešimą, akvarelę Telšių taikomosios dailės vid. mokykloje (dab. VDA Telšių dalės fakultetas). 1960-1976 m. dėstė piešimą ir tapybą Vilniaus M. K. Čiurlionio Meno mokykloje (dab. Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla). 1976 -1979 m. dėstė tapybą Lietuvos valstybiniame dailės institute (VDA). 2004-2006 m. dėstė tapybą, kompoziciją Klaipėdos universitete. Tapytojas yra vienas ryškiausių urbanistinio peizažo meistrų Lietuvoje.
1960 m. A.Stasiulevičius priimtas į Lietuvos dailininkų sąjungą. 1974-1981 m. išrinktas Lietuvos dailininkų sąjungos valdybos nariu, Tapytojų sekcijos biuro pirmininku. 1993 m. subūrė Individualistų kūrybinę grupę. Parašė ir publikavo apie 100 dailės kritikos straipsnių.
A.Stasiulevičius surengė virš 70 asmeninių tapybos parodų muziejuose bei galerijose Lietuvoje ir pasaulyje. Dailininko darbai reprezentavo šiuolaikinę Lietuvos dailę daugiau kaip 180 grupinių parodų Lietuvoje ir kitose šalyse. Parašė ir publikavo apie 100 dailės kritikos straipsnių. Sukūrė arti 2000 tapybos darbų, tarp jų – paveikslų ciklus „Kristaus kančios istorija“, „Vilniaus barokas“, „Žvaigždynai“, „Muzikinis ciklas“, „Variacijos Vilniaus tema“, „Sienos“, „D‘Apre“. A. Stasiulevičiaus tapybos darbai saugomi septyniuose pasaulio muziejuose – Tretjakovo galerijoje (Maskva), Ludwigo tarptautinio meno forume (Achenas, Vokietija), Zimmerlio dailės muziejuje (nonkonformistinio Sovietų Sąjungos meno kolekcija, Naujasis Džersis, JAV), Sharjaho meno muziejuje (JAE) ir kt., taip pat nacionaliniuose, respublikiniuose ir regioniniuose Lietuvos muziejuose.
Aloyzui Stasiulevičiui 1978 m.suteiktas Lietuvos nusipelniusio meno veikėjo garbės vardas, 1978 m. apdovanotas IV Baltijos šalių tapybos trienalės premija, 1982 m. tapo IV tarptautinės tapybos trienalės Sofijoje laureatu, o 1999 m. – II pasaulio žemaičių parodos laureatu. 2002 m. apdovanotas Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premija, 2007 m. Lietuvos Respublikos ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, 2010 m. Vilniaus miesto savivaldybės aukso medaliu „Už nuopelnus Vilniaus kultūrai“.
A. Stasiulevičius gerai išmano Kėdainių istoriją, ją puoselėja ir kiek galėdamas stengiasi populiarinti miesto ir jo kūrėjų reikšmę Lietuvos valstybei. Savo autobiografijoje albume „Aloyzas Stasulevičius. Tapyba“ savo gyvenimo periodą Kėdainiuose – vaikystės ir jaunystės mieste – aprašo kaip labai ypatingą formuojantis jo charakteriui ir pasaulėjautai. Patriotizmą savo kraštui ir miestui A. Stasiulevičius perėmė iš savo šviesuolio tėvo. Dailininkas A. Stasiulevičius, pasiremdamas autoritetu, ieškojo pritarimo Lietuvos kultūrinėje visuomenėje bei Lietuvos Vyriausybėje, kad būtų sukurtas paminklas kunigaikščiams Radviloms Kėdainiuose. Jo dėka Vyriausybė parėmė šios idėjos įgyvendinimą ir moraliai, ir finansiškai.