J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Struktūra ir kontaktai
Struktūra ir kontaktai
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos

Teklė Bružaitė

Teklė BružaitėTEKLĖ BRUŽAITĖ – Lietuvos Respublikos nusipelniusi gydytoja. Gimė 1909 m. rugsėjo 23 d. Jurkaičių kaime, Šilutės rajone. 1925 m. baigė Stemplių pradžios mokyklą ir nuo 1926 m. ji jau mokėsi Klaipėdos progimnazijoje, bet ten mokėsi tik metus. 1928 m. Teklė Bružaitė baigė Telšių gimnaziją ir įstojo į Kauno Vytauto Didžiojo universitetą, Medicinos fakultetą. 1933 m. birželio 15 d. jai įteiktas gydytojo diplomas. Pirmoji darbovietė – Kauno šv. Luko ligoninė. 1934 m. gydytoja paliko Kauną ir atvyko į Kėdainius, su kuriais ir susiejo visą savo tolimesnį gyvenimą. Nuo 1936 m. iki 1941 m. gydytoja dirbo Grinkiškyje (tuo metu tai buvo Kėdainių apskr.).

Vėl grįžusi į Kėdainius, T. Bružaitė pradėjo dirbti ligoninės vaikų konsultacijoje. Darbo diena vaikų konsultacijoje pasirodė per trumpa. Mažas kuklus namelis Josvainių gatvėje tapo tarsi antra vaikų poliklinika, į kurią rasdavo kelią ne tik Kėdainių, bet ir visos Lietuvos  vaikai ir jų tėvai. Gydytoja Teklė Bružaitė rado laiko ir kultūriniam, ir politiniam gyvenimui. Lietuvos atgimimą pasitiko kartu su kitu garbiu kėdainiečiu muziku Jonu Viržoniu keldama Lietuvos tautinę vėliavą virš Rotušės.

1991 m. rudenį buvo įsteigta kasmetinė Kėdainių krašto premija, finansuojama gydytojos Teklės Bružaitės. 1990 m. Teklei Bružaitei buvo suteiktas Kėdainių miesto, o 1991 m. - Kėdainių krašto garbės piliečio vardas. Mirė gydytoja Teklė Bružaitė 1996 m. rugsėjo 4 d. Palaidota Kėdainių miesto Kauno gatvės kapinėse.