J. Basanavičiaus g. 36, 57288 Kėdainiai
Pradžia
Pradžia
Teisinė informacija
Teisinė informacija
Veiklos sritys
Veiklos sritys
E. demokratija
E. demokratija
Aktualijos
Aktualijos
Projektų viešinimas
Projektų viešinimas
Registracija į vaikų vasaros stovyklas
Registracija į vaikų vasaros stovyklas
JOSVAINIŲ SOCIALINIO IR UGDYMO CENTRO ATNAUJINIMAS BEI SAVARANKIŠKO GYVENIMO NAMŲ JAME ĮKŪRIMAS

 

Finansuojama iš
Europos regioninės plėtros fondo


Kėdainių rajono savivaldybės administracija investuoja į socialinių paslaugų teikimą vienišiems senoliams, nes dėl demografinių procesų ir emigracijos vyresnio amžiaus žmonių skaičius rajone ateityje tik augs. Dėl šių priežasčių nuspręsta, įgyvendinant projektą „Josvainių socialinio ir ugdymo centro atnaujinimas bei savarankiško gyvenimo namų jame įkūrimas“, prie Josvainių socialinio ir ugdymo centro įkurti savarankiško gyvenimo namus vienišiems seneliams. Nuo įprastos globos įstaigos senyvo amžiaus žmonėms šie namai skirsis tuo, kad senjorai iš dalies patys savarankiškai pasirūpins savimi – nusipirks produktus, rūpinsis maisto ruoša, pagal galimybes apsitvarkys savo kambarį. Jiems bus teikiamos tik socialinės priežiūros paslaugos. Projekto tikslas – užtikrinti kokybišką socialinių paslaugų teikimą ir įkurti naujus savarankiško gyvenimo namus.

Įgyvendinant projektą, yra pastatytas naujas priestatas, kuriame bus vykdoma savarankiškų gyvenimo namų veikla. Įrengtos 10 asmenų gyvenimo vietos su visa reikalinga infrastruktūra: baldais, buitine technika, naujomis darbuotojų darbo vietomis, laisvalaikio erdvėmis. Taip pat atliktas dalies esamo pastato remontas. Projekto įgyvendinimo metu sutvarkyta didelė dalis bendro naudojimo pastato erdvių (laiptinės, koridoriai, t.t), įrengtas naujas šachtinis liftas ir sutvarkytas pandusas kiemo teritorijoje. Projekto veiklomis siekiama užtikrinti kokybišką socialinių paslaugų teikimą ir papildyti socialinių paslaugų materialinę bazę Josvainiuose.

Projekto „Josvainių socialinio ir ugdymo centro atnaujinimas bei savarankiško gyvenimo namų jame įkūrimas“ vertė – beveik 575 tūkst. eurų, iš kurių daugiau nei 426 tūkst. eurų – Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Tikimasi, kad projekto įgyvendinimu bus pagerintos sąlygos Josvainių socialinio ir ugdymo centre gyvenantiems senyvo amžiaus asmenims ir įkurta nauja patraukli socialinių paslaugų įstaiga, kas turės įtakos namų gyventojams atkuriant ir įtvirtinant socialinius kasdienio gyvenimo įgūdžius.

Projektas finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo 08.1.1-CPVA-R-407 priemonę „Socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“.